KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16971005

nr 1697 1005

Gustav Rudberg

(1915-2001), Sverige

Oljemålning, "Hven", båt i hamn. Signerad. Olja på duk, 32x35 cm, yttermått inklusive ram: 38x41 cm

Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 28 april 2025
kl 19:47:14

  • Klassiska
  • 28 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gustav Rudberg

Läs mer om Gustav Rudberg